Honours Board

Club Awards

Chairman's award
 
2019        Pete Woods
 
2018        Cindy Perkins
 
2017        Sebastian Struski
 
2016        Ivana Gemzova
 
2015        Maxine Walker  
                 James Laker
 
2014        Kara Griffiths
 
2013        Adam Reeves
 
2012        Oli Saillofest
2011        Ivana Gemzova

2010        Bob Fordi

2009        Simon Griffiths

2008        Bob Fordi

2007        Sally Davies

2006        Tim Moughtin

2005        Lisa Ashley
Volunteer of the Year
 
2019         Anna Drag
 
2018        Sebastian Struski
 
2017         Maria Massarotto
 
2016         Kara Griffiths
 
2015         Marta Ophide
 
2014         Bob Fordi
 
2013         Marta Ophide
 
2012         Adam Reeves
2011         Natalia Andrearczyk

2010         Sandra Youlden

2009          Bryan Youlden

Ladies' NVL

Coach's award
 
2019       Katja Srbljanin
2018       Zsuzsa Galloway
2017       Clara Chwoika
2016       Maxine Walker
 
Player of the Year
 
2019      Maxine Walker
2018      Marta Ophide
2017      Camilla Funaoli
                Chiara Del Giudice
2016      Ivana Gemzova

Men's NVL

Coach's award
 
2019     Valentin Pirnog
2018     Valentin Pirnog
 
Player of the Year
 
2019       Marek Budzinski
2018        Dawid Skora

Men's 1sts

Coach's award
 
2019  Jacob Tain
 
2018  Marek Budzinski
 
2017   Ben Robbins
2016   Seb Struski
 
2015   Simon Griffiths
 
2014   Ben Robbins
 
2013   Richard Jackiewicz
 
2012 Kacper Stefanowicz
 
2011  Simon Griffiths

2010  Simon Fanning

2009          Alan Chaplin

2008         David Newson

2007           Seb Struski

2006             Matt Fell

2005         David Newson
 
Player of the Year
 
2019Matueusz Marczakiewicz
 
2018    Vakis Iavacou
 
2017Matueusz Marczakiewicz
 
2016Matueusz Marczakiewicz
 
2015 Adam Reeves
 
2014 Seb Struski
 
2013  Seb Struski
 
2012 Ad Reeves 
           Oli Saillofest

2011 Bob Fordi
           Seb Struski

2010 Alan Chaplin

2009 David Newson

2008  Bob Fordi

2007 Bob Fordi

2006 Rodney Barbour

2005  Leon Pawlowski

Women's regional 1sts

Coach's award
 
2019 Lauren Fridlington
 
2018  Beata Buch
 
2017 Hanna McGuffie
2016 Marta Ophide
 
2015 Sharon Dea
2014 Maxine Walker
 
2013 Wendy Wall
 
2012  Marta Ophide

2011Natalia Andrearczyk

 
2010  Kara Bradley

2009 Sally Davies

2008 Cheryl Lau

2007 Sally Davies

2006 Sandra Youlden

2005 Vicky Edwards
 
Player of the Year
 
2019 Maxine Walker
 
2018      Marta Ophide
 
2017    Camilla Funaoli
2016         Maxine Walker
 
2015       Ivana Gemzova 
                Marta Ophide 
                Michaela Madlova
 
2014        Ivana Gemzova
 
2013       Maxine Walker
 
2012       Maxine Walker   

2011         Kara Bradley 
                 Ivana Gemzova

2010             Cheryl Lau

2009         Ivana Krempaska

2008         Ivana Krempaska

2007            Niamh Philp

2006         Sara Rushworth

2005            Sally Davies

Men's 2nds

Coach's award
 
2019          Pete Woods
 
2018        Ewan Hardy
 
2017          Pete Woods
2016           Ed Walker
 
 
2015          Ewan Hardy
 
2014         Malcom Marrs
 
 
2013          Stuart Johnson
 
2012             Paul Fell
​2011         Bryan Youlden

2010           James Wise

2009          Adam Reeves

2008           Martin Ayres

2007              Paul Fell

2006          Rich Jakiewicz

2005          Simon Fanning
 
Player of the Year
 
2019     Razvan Lucaci
 
2018      Razvan Lucaci
 
2017       Jacob Tain
2016       Ewan Hardy 
                Malcolm Marrs
 
2015          Chris Lim
 
2014           Hafies Rahimi
                  Ian Wall
 
​2013            Jimmy Gardner
 
2012             James Wise

2011           Rich Jackiewicz

2010           Rich Jackiewicz

2009         Arvydas Maldzuis

2008           Simon Fanning

2007             Seb Struski

2006               Matt Fell

2005             Ron Howell

Women's regional 2nds

Coach's award
 
2019     Carly Wherton
 
2018      Sasha Bloomfield
 
2017       Cindy Perkins
 
2016       Hanna McGuffie
 
2015       Cindy Perkins
 
2014        Cindy Perkins
 
2013        Cindy Perkins
 
2012         Rose Sterling

2011         Kerrie Hunter

2010        Wendy Wall
As mixed:

2009Natalia Andrearczyk

2008         Dave Barker

2007         Martin Ayres

2006          Suzie Upton
 
Player of the Year
 
2019       Sasha Bloomfield
 
2018       Lauren Fridlington
 
2017        Federica Marcello
 
2016          Sharon Dea
 
2015         Marzena Kotynia
 
2014          Barbara Smitten
 
2013          Kerrie Hunter
 
2012          Marta Ophide

2011          Maxine Walker

2010          Maxine Walker
As mixed:

2009             Yuri Satou

2008            Adam Reeves

2007             Rob Kraska

2006            Helena D'Eath
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Tumblr Social Icon

© 2016 by Tamworth Spartans Volleyball Club